sub-bannerfacil

Aktiviteler ve Otel Özellikleri

Otelimizde trekking, yüzme, bisiklete binme gibi çeşitli spor ve eğlence aktivitelerin yanı sıra hemen yanıbaşımızda bulunan onlarca tarihi yerden istediğinizi gezebilir, Roma İmparatorluğu veya Eski Osmalı İmparatorluğunu bütün ihtişamıyla içinizde hissedebilirsiniz. Tabii ki bunların yanında, Sokakağzı plajının en güzel konumundaki kendimize ait tesisimizde güneş, kum ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Truva-Antik-Kenti

Truva Antik Kenti

Troya, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır.1998 yılında UNESCO Dünya Mrasları listesine alınmıştır.

Assos_Behramkale_athena_tapinak_kalintilari_gelarabul

Assos

Kazdağları'nın eteklerinde, Ege'nin masmavi sularının yanı başında, mutluluk dolacağınız bir mekan olan Assos, tarihi ve doğal güzellikleriyle sizi çağırıyor.

AlexandriaTroas

Alexandria Troas

“Eski İstanbul” ismiyle de tanınan Alexandria Troas'ın, Roma İmparatorluğu’nun başkenti olması düşünülmüş ama Alexandria Troas bu büyük onuru İstanbul’a kaptırmış.

Smintheus

Apollon Smintheus

Görselliği ve ihtişamıyla görenleri büyüleyen Apollon Smintheus kutsal alanı Roma döneminde bölgede pek çok yakın yerleşime hizmet eden bir kült alanı niteliğini korumuştur.

cunda

Cunda Adası

Adayı çevreleyen zeytin ve çam ağaçları aynı zamanda yok kenarlarında göreceğiniz arı kovanları doğa ile tam uyum içersinde yaşayıp gitmektedirler.

ayvalik

Ayvalık

Ayvalık sahillerinde, deniz kenarında bulunan balık lokantalarında yörenin ünlü balığı papalina, deniz mahsulleri, peynirli tatlısı, mezeleri ve egenin ünlü zeytinyağlı ot yemekleri mutlaka tadılmalıdır.

bozcaada-94027

Bozcaada

Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü büyük, Ege Denizinde ise Gökçeadadan sonra ikinci en büyük adasıdır. Özellikle yaz aylarında yerli turistlerin günübirlik ve konaklamalı gözde mekanlarındandır.

kazdağları

Kaz Dağları Milli Parkı

Kazdağları'nın (İda) bulunduğu, Biga yarımadası (Troas), bereketli toprakları, sulak alanları, yer üstü ve yer altı zenginlikleri, uygun iklim koşullarından dolayı binlerce yıl boyunca yerleşim alanı olarak kullanılmıştır.